Do CreamFinance Poland sp. z 0.0. należą trzy popularne internetowe serwisy pożyczkowe: LendOn, Extraportfel oraz Efino. Jest największą spółką należącą do grupy kapitałowej Creamfinance. Pozostałe spółki funkcjonują na wielu rynkach na świecie, m.in.: łotewskim, czeskim, austriackim, meksykańskim, brazylijskim i hiszpańskim.

CreamFinance – stały rozwój firmy

Udział pożyczek Creamfinance we wszystkich pożyczkach pozabankowych w Polsce wynosi 10%. Więcej pożyczek udzieliły jedynie Vivus oraz Wonga. Doceniając wyniki firmy w 2017 roku w CreamFinance zainwestował Capitec Bank, gigant na rynku finansów konsumenckich w RPA. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ nieczęsto zdarza się, by bank komercyjny stał się strategicznym inwestorem pożyczkodawcy internetowego. Wreszcie w 2017 r. CreamFinance znalazł się na liście 100 najlepszych fintechów na świecie, publikowanej przez międzynarodową firmę doradczą KPMG International z siedzibą w Szwajcarii. O miejscu na tej liście decyduje wielkość i szybkość pozyskiwanego przez firmę kapitału.

Prosto i przyjemnie

Celem CreamFinance jest uproszczenie udzielania pożyczek internetowych poprzez wdrożenie automatyzacji wsparć finansowych kupowanych jednym kliknięciem w Internecie. Platforma internetowa wykorzystuje algorytmy oraz uczenie maszynowe w celu oszacowania ryzyka kredytowego na podstawie oceny danych z tradycyjnych źródeł. Firma błyskawiczne stała się jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie, jednocześnie zmniejszając saldo kredytów nieściągalnych do poziomu poniżej 5% (w porównaniu do średniej branżowej wynoszącej między 10 a 15%).

Inwestorzy doceniają CreamFinance Sp. z o.o.

Wyniki firmy doceniają zarówno klienci jak i inwestorzy. Ci ostatni zainwestowali już w CreamFinance ponad 100 mln złotych. Jak wyjaśnia prezes firmy, jej inwestorzy znają wskaźniki i wiedzą, że firma ma małą szkodowość i odpowiedni poziom retencji klientów. To nie jest złoty strzał: przychodzi klient, dostaje pieniądze, a potem znika. Firma z klientami pracuje miesiącami, oferuje produkty terminowe, organizuje grupy fokusowe. CreamFinance stawia na poznanie klienta i jego potrzeb oraz komunikację. Czego efektem jest to, że ceni markę.

CreamFinance – opinie klientów

Klienci serwisów CreamFinance – Extraportfel i LendOn – mają o nich bardzo dobre zdanie – w większości serwisów zbierających opinie oba są oceniane powyżej 4 z 5 możliwych gwiazdek. Klienci CreamFinance Poland sp. z o.o. doceniają to, że warunki podpisywanej umowy pożyczkowej są przejrzyste i podane w przystępnej formie. Bardzo istotne jest przy tym to, że klient otrzymuje dostęp do wszystkich warunków umowy przed jej podpisaniem. CreamFinance restrykcyjnie podchodzi do kwestii ochrony danych osobowych. Pożyczkodawca, zgodnie z istniejącymi zasadami RODO, gwarantuje bezpieczeństwo danych klientów, którzy składają swoje wnioski pożyczkowe. Dzięki automatyzacji serwisy CreamFinance są dostępne cały czas, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wniosek o pożyczkę złożyć nawet w środku nocy, a decyzja o udzieleniu pożyczki gotówkowej zostanie wydana w jak najkrótszym czasie.